Orlen zakończył proces rebrandingu na Słowacji, pod jego marką działa tam 90 stacji

Orlen zakończył proces rebrandingu na Słowacji, pod jego marką działa tam 90 stacji

Umowa akwizycji 25 stacji na Słowacji już została podpisana. Proces przejęcia powinien rozpocząć się w czerwcu br. Po uzyskaniu zgody słowackiego urzędu monopolowego. Wszystkie stacje paliw na Słowacji docelowo będą funkcjonowały pod marką ORLEN w efekcie prowadzonego sukcesywnie procesu rebrandingu.

Na Słowacji działa już prawie 90 stacji Orlen. Zakończył się proces rebrandingu

ORLEN rozwija na Słowacji również sprzedaż pozapaliwową. Na terenie kraju działa już 48 punktów gastronomicznych Stop.Cafe. Kolejne lokale są dostosowywane do standardu 2.0, co oznacza m.in. Do końca roku zmodernizowanych zostanie osiem lokali. We wszystkich punktach do sprzedaży wprowadzane są również nowe kategorie przekąsek, które będą sprzedawane pod marką Stop.Cafe. W tym roku koncern prawie dwukrotnie powiększył sieć swoich stacji na Słowacji.

Orlen interesuje się odnawialnym amoniakiem – szuka dostawców i partnerów kapitałowych

Grupa ORLEN planuje w tym roku dalszą ekspansję i rozwój sieci na Słowacji. Koncern zakończył ubiegły rok z dziesięcioma stacjami paliw na tym rynku, a w tym roku zamierza tę liczbę podwoić. Najnowszy obiekt został właśnie otwarty w słowackim Ružomberku. Grupa ORLEN będzie rozwijać na Słowacji także format gastronomiczny, otwierając w najbliższych miesiącach 7 kolejnych punktów Stop Cafe. “Informacje o ewentualnych dostawach amoniaku wyprodukowanego z użyciem odnawialnego i niskoemisyjnego wodoru zostaną wykorzystane przy wyborze scenariuszy dekarbonizacji i transformacji energetycznej koncernu” – wskazała spółka. Koncern zwrócił uwagę, że przyspieszenie transformacji oznacza wzrost zapotrzebowania Grupy Orlen na wodór niskoemisyjny lub odnawialny do poziomu ok. 350 tys.

Na słowackich stacjach Orlen pojawią się również ładowarki pojazdów elektrycznych. Do końca 2030 roku, punkty ładowania będą udostępnione na 40% stacji koncernu w tym kraju. Do tego czasu Orlen uruchomi również 20 stacji tankowania wodorem, zapowiedziano. Kolejne 25 nowych stacji paliw na Słowacji, które trafi do Grupy ORLEN to obiekty ekspresowe, a więc obowiązuje na nich samoobsługa.

ORLEN zbuduje stacje tankowania wodoru w kolejnych polskich miastach

  • Obiekty będą dysponować szeroką ofertą paliw EFECTA oraz VERVA, a także gastronomii dostępnej w ramach konceptu Stop Cafe.
  • Obecnie posiada tam 11 stacji pod wspólną marką Benzina i Grupa ORLEN.
  • W ciągu 3 lat udało nam się zbudować silną i rozpoznawalną markę.
  • “Obecnie już 51 placówek oferuje paliwa i usługi pod logo Orlen Benzina i jeszcze w 2023 r. planowany jest rebranding kolejnych 4 stacji” – wskazał koncern.
  • Stawiamy również na rozwój elektromobilności i planujemy uruchomienie stacji tankowania wodorem – mówi Daniel Obajtek, Prezes Zarządu ORLEN.

„Na rynkach zagranicznych mamy już blisko 1100 nowoczesnych stacji” – przypomniał. Grupa rlen otworzyła dwie kolejne stacje w zachodniej części Słowacji i łącznie posiada już 26 stacji na tym rynku. Do końca roku sieć powiększy się do 50 obiektów, a dzięki przejęciu kolejnych 41 stacji od węgierskiego koncernu MOL wejdzie do grona trzech największych XAUUSD: Nadchodzący tydzień 20-24 grudnia 2021 r sieci na Słowacji. Grupa ORLEN otworzyła 10 nowych stacji paliw na Słowacji i z 36 obiektami znalazła się wśród 5 największych sieci na tym rynku. Grupa Orlen to multienergetyczny koncern, który jest też właścicielem drugiego w kraju producenta nawozów Anwilu. Płocki koncern ma również rafinerie w Polsce, Czechach i na Litwie oraz sieć stacji paliw, w tym także w Niemczech, na Słowacji, Węgrzech i w Austrii.

Badania przeprowadzone wśród słowackich kierowców pokazują, że 69% z nich wykazuje zainteresowanie korzystaniem ze stacji pod marką Benzina. Strategia uwzględnia także inicjatywy skierowane do klientów. ORLEN planuje rozbudować program VITAY i pozyskać Przemówienie Hieronima Powella Prognoza Fed na podwyżkę kursu do niego aż 10 milionów uczestników, którzy zyskają dostęp do jednolitego ekosystemu do zakupu energii dla domu i transportu. Jak zaznaczył podczas prezentacji strategii Prezes Zarządu ORLEN Ireneusz Fąfara, to także zobowiązanie wobec klientów i przyspieszenie działań w obszarze energii. Grupa Orlen prowadzi również inwestycje związane z energetyką odnawialną, jak farmy wiatrowe i fotowoltaiczne.

  • Program obejmuje modernizację i rozbudowę 21 tysięcy kilometrów sieci dystrybucji energii elektrycznej, co wpłynie na niższe ceny energii dla odbiorców końcowych i umożliwi przyłączanie do OZE nowych prosumentów.
  • Jednym z kluczowych wydarzeń z początku 2025 roku była prezentacja zaktualizowanej Strategii 2035 – największego planu inwestycyjnego w historii polskiej energetyki.
  • Benzina funkcjonuje w ramach Grupy Unipetrol, prowadząc największą sieć stacji paliw w Republice Czeskiej.
  • Po 1989 roku Benzina, w ramach prywatyzacji, trafiła w prywatne ręce.
  • Do 2035 roku Grupa zamierza zainwestować znaczne środki w offshore wind, w tym realizację projektów takich jak Baltic Power i Baltic East, rozwijanego w ramach spółki ORLEN Neptun.

Połączenie z Grupą LOTOS

Stawiamy również na rozwój elektromobilności i planujemy uruchomienie stacji tankowania wodorem” – powiedział prezes Daniel Obajtek, cytowany w komunikacie. Celem działań relacji inwestorskich jest budowanie wiarygodności spółki na rynku kapitałowym. I — według koncernu — jest jedną z najszybciej rozwijających się sieci paliwowych na tym rynku.

Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 277,56 mld zł w 2022 r. Spółka Broker forex MaxiTrade jest notowana na GPW od 1999 r.; wchodzi w skład indeksu WIG20. Orlen rozwija na Słowacji również sprzedaż pozapaliwową.

Po zakończeniu rebrandingu, koncern koncentruje się na poszerzeniu oferty pozapaliwowej oraz rozwoju dystrybucji paliw alternatywnych, w tym uruchomieniu pierwszych punktów ładowania pojazdów elektrycznych. W planach jest również dalszy wzrost liczby stacji. Grupa PKN (PKNORLEN) działa na Słowacji od 2019 roku i jest jedną z najszybciej rozwijających się sieci paliwowych na tym rynku, na którym zajmuje aktualnie czwartą pozycję. Na koniec ubiegłego roku koncern posiadał na Słowacji 50 stacji. Dzięki przejęciu 37 stacji marki Slovnaft od MOL. Koncern właśnie zakończył ich rebranding, co oznacza, że wszystkie stacje sieci na Słowacji działają już pod marką ORLEN.

Działamy z pasją i stale poszukujemy nowych możliwości rozwoju. Energetyka, z wynikiem 2,3 miliarda złotych, potwierdziła efektywność inwestycji w odnawialne źródła i energetykę gazową. Petrochemia natomiast, mimo rynkowych wyzwań, zwiększyła sprzedaż o 19 proc. Sukces ten był możliwy dzięki doskonałym wynikom operacyjnym, zwłaszcza w segmentach Wydobycia i Gazu, które wygenerowały łącznie aż 70 proc. Jak zaznaczył, PKN Orlen dostrzega duży potencjał tego rynku i co istotne, jest na nim również “silnie obecny” ze sprzedażą hurtową, co uzupełnia łańcuch wartości koncernu.

Zdaniem ekspertki warto pamiętać, że import LNG oraz wykorzystanie Baltic Pipe umożliwiły zastąpienie rosyjskiego gazu. – Rozbudowa interkonektorów gazowych może wspierać regazyfikację w celu przesyłu gazu między państwami sąsiadującymi – da to możliwość wykorzystania przepustowości rurociągów w regionie. Nie można jednak zapominać, że rozwijając zero i nisko emisyjne źródła energii, uniezależniamy się od dostaw węglowodorów których jak wiemy, w regionie naturalnie nie mamy wystarczająco – dodaje Julia Ćwiek.

Obowiązek informacyjny RODO

Samoobsługowe stacje pod marką ORLEN powstały w miejscowościach Pečeňady i Pernek, w ramach rebrandingu 2 z pakietu 25 stacji przejętych w kwietniu przez Grupę ORLEN od lokalnej sieci. Proces rebrandingu wszystkich stacji z tego pakietu planowany jest do końca 2022 roku. Nowe stacje oferują paliwa EFFECTA i są w pełni zautomatyzowane.

Do 2035 roku Grupa zamierza zainwestować znaczne środki w offshore wind, w tym realizację projektów takich jak Baltic Power i Baltic East, rozwijanego w ramach spółki ORLEN Neptun. Celem jest zwiększenie udziału odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski oraz uniezależnienie się od węgla. Orlen przypomniał, że na Słowacji działa już 48 punktów gastronomicznych Stop Cafe. We wszystkich punktach do sprzedaży wprowadzane są również nowe kategorie przekąsek, które będą sprzedawane pod marką Stop Cafe. Część z nich będzie produkowana w Polsce – zaznaczył koncern.